5 cech dobrego podologa

Osoby, które borykają się z różnymi schorzeniami stóp, często zastanawiają się, czym powinny kierować się przy wyborze podologa. Jak ocenić, czy dany podolog i gabinet są godni zaufania, czy nie? Dobrze jest wziąć pod uwagę poniższe aspekty.

1. Opinie o gabinecie

W pierwszej kolejności warto zapytać znajomych, czy nie mogliby polecić podologa, z którego usług sami korzystali. Jeśli nie znajdziemy osoby z polecenia, warto poszukać informacji o danym podologu w Internecie. Pamiętajmy jednak, że zadowoleni klienci rzadziej piszą pochlebne opinie, niż ci, którzy byli z usługi niezadowoleni. Dlatego kilka negatywnych uwag w gąszczu pozytywnych, nie powinno na nas robić wrażenia.

2. Kompetencje podologa

Przed wizytą w gabinecie warto też zerknąć na stronę danego gabinetu i poszukać informacji o jego pracownikach. Znane i renomowane gabinety chętnie prezentują swoich specjalistów i informują, jakie mają kwalifikacje do wykonywania danego zawodu.

3. Wygląd gabinetu

Chociaż książki nie ocenia się po okładce, w przypadku gabinetu podologa lepiej rzucić na niego okiem, zanim usiądziemy na fotelu. Przede wszystkim pomieszczenie powinno nam się od razu wydawać higieniczne i sterylne. Niedopuszczalny jest brud na podłodze, szafkach, czy co gorsza – na samym fotelu. Na blatach nie powinny znajdować się zużyte materiały i narzędzia po poprzednim pacjencie. Podolog powinien używać tylko wysterylizowanych narzędzi, wątpliwości nie może wzbudzać też wyposażenie gabinetu. Fotel, na którym siada pacjent musi być stabilny – absolutnie nie może się bujać czy trząść. Przyjrzyjmy się też sprzętom, preparatom i jednorazowym akcesoriom, które znajdują się dookoła. Wszystko powinno wyglądać na czyste, sprawne i mające wysoką jakość.

4. Wrażenia po wizycie

Jeśli zdecydowaliśmy się na wizytę u danego podologa, oceńmy, jakie są jej efekty. Oczywiście nie wszystkie schorzenia da się wyleczyć w ciągu jednej wizyty, jednak specjalista powinien poinformować nas w przeciwnym wypadku, ile orientacyjnie może trwać leczenie oraz pomóc nam złagodzić najgorszy ból. Spytajmy podologa, czy w razie wątpliwości co do leczenia w domu możecie skontaktować się z nim i liczyć na poradę.

5. Ceny usług

Oczywiście nikt nie lubi przepłacać, ale nie warto też wybierać podologa o podejrzanie zaniżonym cenniku. Niskie ceny usług mogą świadczyć o używaniu narzędzi i preparatów niskiej jakości, lub po prostu braku doświadczenia, przekładającym się na brak klientów.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo