Gabinet podologiczny – o nas

Gabinet podologiczny powstał z myślą o osobach poszukujących fachowej i profesjonalnej pomocy w pielęgnacji stóp. Jest to miejsce, które specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych i profilaktyce oraz leczeniu różnego typu schorzeń stóp. Oferta gabinetu jest skierowana do wszystkich osób, które zmagają się z dolegliwościami stóp, a także dla każdego, kto pragnie zadbać o ich doskonałą kondycję. Wykonywane przez nas procedury są bezpieczne dla każdego. Nie ma przeciwwskazań, aby z oferowanych zabiegów podologicznych skorzystali diabetycy czy kobiety w ciąży.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta – centrum badania i leczenia stóp

Centrum badania i leczenia stóp, które prowadzimy, stawia sobie za cel poprawę kondycji każdego pacjenta i jego pełne zadowolenie. Dlatego realizujemy zindywidualizowane kuracje. Opracowując plan leczenia, nasz podolog przeprowadza dokładane badania diagnostyczne. Na ich podstawie wybiera właściwe metody terapeutyczne, które w skuteczny sposób złagodzą dolegliwości i zapobiegną powstaniu zmian patologicznych.

Kuracje oferowane przez nasz gabinet w zakresie leczenia brodawek wirusowych, potliwości stóp, pękających pięt, wrastających paznokciach czy grzybicy paznokci prowadzimy w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić im komfortowe warunki podczas terapii. Stawiamy także na profilaktykę, każdemu pacjentowi udzielając stosowanych porad dotyczących higieny, pielęgnacji oraz gimnastyki stóp. Doradzamy również w kwestii wyboru właściwych kosmetyków oraz odpowiedniego obuwia.

Zapraszamy pacjentów z Gliwic i całej aglomeracji Śląska.

 

gabinetgabinet podologiczny

Metody pracy w gabinecie

Nasza oferta obejmuje m.in. pedicure leczniczy. Poprawnie przeprowadzony zabieg odbywa się na suchych paznokciach i skórze, niezmienionych działaniem wody, ciepła ani kosmetyków. Mokre paznokcie ulegają zgniataniu podczas obcinania, co jest pierwszym ogniwem łańcucha prowadzącego do infekcji grzybiczej (i nie tylko!). Rozpulchniony naskórek natomiast nie pozwala na pełną kontrolę opracowywanej powierzchni przez co łatwo można usunąć „za dużo” i spowodować tym pobudzenie głębszych warstw naskórka do aktywnego narastania – efekt: stopy bardziej zgrubiałe niż były. Zabieg pedicure w naszym gabinecie podologicznym to nie tylko estetyczne i długotrwałe rezultaty, ale też przede wszystkim dbałość o zdrowie i dobrą kondycję stóp.

Bezpieczne zabiegi!

Dbając o bezpieczeństwo i jakość oferowanych usług, wszystkie zabiegi wykonywane są przy życiu najwyższej jakości sprzętu, specjalistycznych preparatów i jednorazowych akcesoriów. Narzędzia używane do zabiegów są każdorazowo myte, czyszczone, poddawane działaniu myjki ultradźwiękowej, a następnie sterylizowane w autoklawie.

specjalistyczna pielęgnacja stóp

Sterylizacja w autoklawie jest jedną z najważniejszych metod zabijania drobnoustrojów. W wyniku sterylizacji uzyskuje się jałowość materiałów – nie zawierają żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych. Proces sterylizacji odbywa się nasyconą parą wodną pod ciśnieniem i jest obecnie najbezpieczniejszą metodą sterylizacji.

specjalistyczna pielęgnacja stóp