Gabinet podologiczny

W naszym gabinecie podologicznym udzielamy pomocy osobom cierpiącym na schorzenia stóp i paznokci. Specjalizujemy się w zabiegach pielęgnacyjnych i profilaktyce tego typu schorzeń. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które poszukują profesjonalnej pomocy lub po prostu chcą profilaktycznie zadbać o wygląd i sprawność swoich stóp. Wszystkie zabiegi wykonujemy w naszym profesjonalnie wyposażonym gabinecie. Korzystamy tylko i wyłącznie z urządzeń i sprzętów medycznych tj. frezarki, fotele, lampy, autoklawy. Prowadzimy również sprzedaż kosmetyków do stóp, które mogą pomóc w domowej pielęgnacji oraz uzupełnić leczenie prowadzone w gabinecie, by przyśpieszyć bądź utrwalić jego efekty.

Zabiegi na stopy

Przeprowadzamy różne zabiegi na stopach. Przeprowadzamy terapię pękających pięt oraz brodawek wirusowych stóp, a niejednokrotnie także i dłoni. Usuwamy modzele i odciski zwane potocznie nagniotkami. Zajmujemy się rekonstrukcją płytki paznokcia, a głównie oferujemy pedicure leczniczy. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów w naszym gabinecie. Jeśli poszukujesz polecanego gabinetu podologicznego, to zapraszamy do kontaktu. Wykonamy skrupulatnie diagnozę i wskażemy, które zabiegi na stopy będą odpowiednie.

Kuracje oferowane przez nasz gabinet w zakresie leczenia brodawek wirusowych, potliwości stóp, pękających pięt, wrastających paznokci czy grzybicy paznokci prowadzimy w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić im komfortowe warunki podczas terapii. Stawiamy także na profilaktykę, udzielając każdemu klientowi porad dotyczących higieny, pielęgnacji oraz gimnastyki stóp. Doradzamy również w kwestii wyboru właściwych kosmetyków oraz odpowiedniego obuwia.

Zapraszamy pacjentów z Gliwic i całej aglomeracji Śląska.

specjalistyczna pielęgnacja stóp specjalistyczna pielęgnacja stóp gabinet podologiczny gabinet podopogiczny

Metody pracy w gabinecie

Nasza oferta obejmuje m.in. pedicure leczniczy. Poprawnie przeprowadzony zabieg odbywa się na suchych paznokciach i skórze, niezmienionych działaniem wody, ciepła ani kosmetyków. Mokre paznokcie ulegają zgniataniu podczas obcinania, co jest pierwszym ogniwem łańcucha prowadzącego do infekcji grzybiczej (i nie tylko!). Rozpulchniony naskórek natomiast nie pozwala na pełną kontrolę opracowywanej powierzchni przez co łatwo można usunąć „za dużo” i spowodować tym pobudzenie głębszych warstw naskórka do aktywnego narastania – efekt: stopy bardziej zgrubiałe niż były. Zabieg pedicure w naszym gabinecie podologicznym to nie tylko estetyczne i długotrwałe rezultaty, ale też przede wszystkim dbałość o zdrowie i dobrą kondycję stóp.

Bezpieczne zabiegi!

Dbając o bezpieczeństwo i jakość oferowanych usług, wszystkie zabiegi wykonywane są przy życiu najwyższej jakości sprzętu, specjalistycznych preparatów i jednorazowych akcesoriów. Narzędzia używane do zabiegów są każdorazowo myte, czyszczone, poddawane działaniu myjki ultradźwiękowej, a następnie sterylizowane w autoklawie.

specjalistyczna pielęgnacja stóp

Sterylizacja w autoklawie jest jedną z najważniejszych metod zabijania drobnoustrojów. W wyniku sterylizacji uzyskuje się jałowość materiałów – nie zawierają żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych. Proces sterylizacji odbywa się nasyconą parą wodną pod ciśnieniem i jest obecnie najbezpieczniejszą metodą sterylizacji.

specjalistyczna pielęgnacja stóp