Gabinet podologiczny

Gabinet podologiczny powstał z myślą o osobach poszukujących fachowej i profesjonalnej pomocy w pielęgnacji stóp. Jest to miejsce, które specjalizuje się w zabiegach podologicznych, pielęgnacyjnych i profilaktyce stóp. Oferta gabinetu jest skierowana do wszystkich osób, które zmagają się z dolegliwościami stóp. Nie ma również przeciwwskazań, aby z oferowanych zabiegów podologicznych skorzystali diabetycy i kobiety w ciąży.Centrum leczenia stopy, które prowadzimy, stawia sobie za cel poprawę kondycji stop naszych pacjentów. Dlatego realizujemy zindywidualizowane kuracje. Opracowując plan leczenia, nasz podolog przeprowadza dokładane badania diagnostyczne. Na ich podstawie wybiera właściwe metody terapeutyczne, które w skuteczny sposób złagodzą dolegliwości i zapobiegną powstaniu zmian patologicznych. Kuracje oferowane przez nasz gabinet w zakresie leczenia brodawek wirusowych, potliwości stóp, pękających pięt, wrastających paznokciach czy grzybicy paznokci prowadzimy w sposób jak najmniej dolegliwy dla pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić im komfortowe warunki podczas terapii. Stawiamy na profilaktykę. Każdemu pacjentowi udzielamy stosowanych porad dotyczących higieny, pielęgnacji oraz gimnastyki stóp. Doradzamy również w kwestii wyboru właściwych kosmetyków oraz odpowiedniego obuwia.

Zapraszamy pacjentów z Gliwic, Katowic, Zabrza, Pyskowic, Knurowa, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej i całej aglomeracji Śląska.

gabinetgabinet podologiczny

Metody pracy w gabinecie

Nasza oferta obejmuje m.in. pedicure leczniczy. Poprawnie przeprowadzony zabieg odbywa się na suchych, niezmienionych działaniem wody, ciepła ani kosmetyków paznokciach i skórze. Mokre paznokcie ulegają zgniataniu podczas obcinania, co jest pierwszym ogniwem łańcucha prowadzącego do infekcji grzybiczej (i nie tylko!). Rozpulchniony naskórek natomiast nie pozwala na pełną kontrolę opracowywanej powierzchni przez co łatwo można usunąć „za dużo” i spowodować tym pobudzenie głębszych warstw naskórka do aktywnego narastania – efekt: stopy bardziej zgrubiałe niż były

Bezpieczne zabiegi!

Dbając o bezpieczeństwo i jakość oferowanych usług wszystkie zabiegi wykonywane są  przy życiu najwyższej jakości sprzętu, specjalistycznych preparatów i jednorazowych akcesoriów.Narzędzia używane do zabiegów są każdorazowo myte, czyszczone, poddawane działaniu myjki ultradźwiękowej a następnie sterylizowane w autoklawie.

Sterylizacja w autoklawie jest jedną z najważniejszych metod zabijania drobnoustrojów. W wyniku sterylizacji uzyskuje się jałowość materiałów – nie zawierają żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych. Proces sterylizacji odbywa się nasyconą parą wodną pod ciśnieniem i jest obecnie najbezpieczniejszą metodą sterylizacji.