Jak często odwiedzać podologa?

Prawidłowa pielęgnacja stóp ma ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu człowieka. Niestety wiele osób nadal o tym zapomina, co może skutkować przykrymi konsekwencjami. Choroby i dolegliwości dotyczące stóp są obecnie spotykane dosyć często. Ta część ciała codziennie narażona jest na spore obciążenie przez wiele godzin. Niedopasowane obuwie również nie wpływa pozytywnie na stan stóp. Aby poprawić ich stan, a także uchronić je przed schorzeniami, warto regularnie odwiedzać gabinet podologiczny.

Z jaką regularnością należy odwiedzać gabinet podologiczny?

Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych części ciała, najważniejsza jest profilaktyka. Z tego też powodu warto odwiedzać gabinet podologiczny nie tylko w sytuacji, kiedy pojawia się jakiś problem. W przypadku wizyt profilaktycznych warto odwiedzać podologa raz w miesiącu. Regularna, profesjonalna pielęgnacja stóp pozwoli na uchronienie ich przed różnego rodzaju uszkodzeniami, a także chorobami.

U osób, u których występują choroby skóry lub inne schorzenia, które wpływają bezpośrednio na stan stóp, wizyty mogą mieć nieco inną częstotliwość, ustaloną ze specjalistą – jest to spowodowane przede wszystkim tym, że niektóre choroby mogą wymagać nieco częstszych wizyt. Odwiedzając gabinet podologiczny, otrzymuje się również mnóstwo informacji na temat tego, jak poprawnie dbać o stopy w domu, oraz jakich środków używać.

Dlaczego warto odwiedzać podologa?

Jak już wspomniano, stopy codziennie narażane są na działanie wielu szkodliwych czynników. Regularne wizyty u podologa pozwalają na pozbycie się bólu i dyskomfortu, a także wielu wstydliwych dolegliwości jak nadpotliwość stóp czy grzybica. Regularna pielęgnacja stóp pozwala się cieszyć ich zdrowiem i pięknym wyglądem przez cały rok, a nie tylko latem.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo