Jak zrekonstruować płytkę paznokcia?

Rekonstrukcja płytki paznokcia to zabieg przeprowadzany w nowoczesnych gabinetach podologicznych. Medycyna estetyczna stale się rozwija, a wraz z nią zakres możliwości specjalistów. Rekonstrukcja pozwala przywrócić prawidłowy wzrost płytki paznokcia i uniknąć powstawania nieestetycznych, długotrwałych lub nawet nieodwracalnych jej ubytków.

Kiedy wykonuje się rekonstrukcję płytki paznokcia?

Zabieg ten przeprowadzamy u osób, których paznokcie uległy zniekształceniu lub odkleiły się od łożyska. Problem ten zazwyczaj występuje w wyniku przebytych chorób takich jak grzybica i łuszczyca oraz na skutek silnego stłuczenia palca. Do przyczyn powstawania ubytków płytki paznokcia, oprócz schorzeń i urazów mechanicznych, zaliczamy również chirurgiczne leczenie paznokcia wrośniętego. Podczas tego ostatniego nierzadko dochodzi do naruszenia struktury macierzy i łożyska płytki paznokciowej, a w rezultacie do zakłócenia lub zahamowania jej prawidłowego wzrostu. Do uszkodzenia płytki paznokcia może doprowadzić także nieodpowiednio przeprowadzony zabieg pedicure.

W każdym z tych przypadków rekonstrukcja płytki paznokcia pozwala zapobiec powstawaniu ubytków. Co ważne – w przypadku paznokci nierównych lub łamliwych zabieg można przeprowadzić od razu, a na płytkach uszkodzonych w sposób mechaniczny zaraz po ustąpieniu obrzęku. Inaczej jest w przypadku płytki uszkodzonej w wyniku zakażenia grzybiczego. Tutaj rekonstrukcję poprzedza odpowiednie leczenie, a następnie oczyszczenie paznokcia.

Jak wygląda zabieg rekonstrukcji płytki paznokcia?

W naszym gabinecie podologicznym rekonstrukcję płytki paznokcia przeprowadzamy przy użyciu metody Greppmayra i wykorzystaniu produktów UNGUISAN Classic. Oferowane przez nas zabiegi obejmują dwa sposoby rekonstrukcji. Pierwszy polega na zastosowaniu protezy paznokcia, a drugi na odlaniu brakujących fragmentów płytki. Można powiedzieć, że proteza przygotowuje i zapewnia płytce paznokciowej warunki do odrastania. Takie rozwiązanie sprawdza się w sytuacjach, w których paznokieć nie ma możliwości odrastać na całą długość. Odlewanie z kolei pozwala na naprawę częściowych uszkodzeń płytki.

Stosowana przez nas metoda Greppmayra przywraca zarówno funkcje praktyczne paznokcia, jak i jego estetyczny wygląd. Zrekonstruowana płytka długo się utrzymuje i do złudzenia przypomina naturalną.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo