Jakie są rodzaje klamer ortonyksyjnych?

Klamry ortonyksyjne zakładane są na płytkę paznokciową w celu przywrócenia prawidłowego kształtu i toru wrastania paznokcia. To skuteczna metoda przeznaczona dla osób cierpiących z powodu wrastających lub wkręcających się paznokci – zapraszamy do zapoznania się z nią bliżej. 

Jakie są przyczyny i objawy wrastających paznokci?

Wrastający paznokieć to bolesna dolegliwość. Dotyka najczęściej dużego palca u stopy. Paznokieć tego palca jest twardy i mocno wbija się w skórę, wywołując stan zapalny. Nierzadko taka dolegliwość utrudnia zakładanie butów i chodzenie. Spowodowana jest także przez nieodpowiedni dobór obuwia – za wrastaniem paznokci często stoją zbyt ciasne, niewygodne buty. Należy unikać także butów na wysokim obcasie, dbać o higienę paznokci oraz nie obcinać ich zbyt krótko.

Nie należy tego bagatelizować, ponieważ można doprowadzić do momentu, w którym konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Jeśli zauważymy zaczerwienienie wokół palca, opuchliznę po bokach paznokci, czy krwawienie, należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą do spraw podologii. W zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości specjalista zaleci odpowiednie leczenie.

Rodzaje klamer ortonyksyjnych

Leczenie wrastającego paznokcia w pierwszej kolejności polega na oczyszczeniu paznokcia zmienionego chorobowo. Dopiero potem można przejść do wykonania właściwego zabiegu. Klamry na wrastające paznokcie stopniowo odginają wrastające części paznokcia, nadając płytce prawidłowy kształt. To, obok tamponad, najskuteczniejsza metoda korygowania wrastających paznokci.

Najczęściej polecanymi przez podologów są klamry typu fraser, podoklamry i klamry tytanowe. Specjalista pomaga dobrać metodę najbardziej odpowiednią do danego przypadku. Zaznaczmy, że to nie tylko korekta – założenie klamry to natychmiastowa ulga. W przypadku obaw co do wrastających paznokci nie warto więc zwlekać; im wcześniejsza ingerencja, tym mniej skomplikowany zabieg, a na pewno każdorazowo – koniec z bólem i dyskomfortem.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo