Jakie zalety ma regularne nawilżanie stóp odpowiednio dobranymi preparatami?

Stopy są najmocniej eksploatowanymi częściami ciała. Na co dzień narażone są na naprawdę duże obciążenia oraz nacisk. Praca stojąca lub niewygodne, ciasne buty również nie wpływają pozytywnie na ich stan. Aby nie doprowadzić do dyskomfortu bądź uszkodzenia skóry, bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Dobrym pomysłem jest połączenie domowej pielęgnacji z regularnymi wizytami u podologa.

Jakie są największe plusy regularnego nawilżania stóp za pomocą specjalnych środków?

Niestety, wiele osób traktuje stopy po macoszemu, nie stosując żadnych środków nawilżających, lub też używając ich tylko raz na jakiś czas. W połączeniu z dużym naciskiem może doprowadzić to do pękania skóry na piętach, co jest nie tylko nieestetyczne, ale również bardzo bolesne. Pęknięcia są idealnym miejscem do rozwoju bakterii, dlatego też tak ważne jest, aby nie dopuścić do ich powstania.

Korzystając ze specjalistycznej pielęgnacji stóp w gabinecie podologicznym, można liczyć na to, że po zabiegach skóra na stopach będzie gładka i miękka, bez jakichkolwiek uszkodzeń.  Regularne nawilżanie skóry specjalistycznymi środkami poleconymi przez profesjonalistów umożliwia zachowanie elastycznej i nawilżonej skóry na piętach, co ochrania ją przed pękaniem czy łuszczeniem się. Nawilżona skóra jest także bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie są pozostałe zalety regularnej pielęgnacji stóp?

Jak wspomniano, regularne nawilżanie skóry stóp poprawia jej odporność na pękanie, a tym samym chroni przed infekcjami oraz wnikaniem szkodliwych bakterii, które w konsekwencji mogłyby doprowadzić do poważnych schorzeń. Nawilżone stopy wyglądają również o wiele estetyczniej, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie zwłaszcza latem, kiedy wysokie temperatury sprzyjają zakładaniu odkrytego obuwia.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo