Jakimi sposobami można usunąć modzele?

Modzele to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Ich usunięcie może przynieść ulgę i poprawić komfort życia. W niniejszym artykule przedstawimy różne metody usuwania modzeli, które pozwolą Ci skutecznie pozbyć się tego problemu.

Jakie są przyczyny powstawania modzeli i jak im zapobiegać?

Modzele powstają na skutek nadmiernego ucisku i tarcia skóry, co prowadzi do jej zgrubienia i tworzenia się warstwy rogowatej. Najczęściej występują na stopach, ale mogą również pojawić się na dłoniach (głównie dotyczy to sportowców lub osób pracujących fizycznie). Aby zapobiec ich powstawaniu, warto zadbać o odpowiednie obuwie, które nie uciska stóp oraz regularnie stosować nawilżające kremy do stóp. Ponadto warto unikać chodzenia boso na twardych nawierzchniach oraz dbać o higienę stóp, myjąc je codziennie i dokładnie osuszając.

Poradnia podologiczna to miejsce, gdzie specjaliści zajmują się diagnozowaniem i leczeniem różnych schorzeń stóp, w tym również modzeli. Podolog może ocenić stan Twoich stóp, zidentyfikować przyczyny powstawania modzeli oraz zaproponować odpowiednie metody ich usuwania. Podolog przed usunięciem modzeli przeprowadza dezynfekcję stóp i za pomocą jednorazowych oraz sterylnych narzędzi takich jak skalpel usuwa zrogowaciały naskórek. Zabieg kończy się wyrównaniem miejsca po usunięciu modzela i nałożenia preparatu regeneracyjnego.

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych metod usuwania modzeli?

Samodzielne usuwane modzeli w domu może być niebezpieczne. Ponieważ często dochodzi do nieprawidłowego usuwania zrogowaciałego naskórka na przykład przy użyciu plastrów lub maści zawierających silne kwasy, które niejednokrotnie powodują powstawianie skaleczeń i ran na stopach. Pod żadnym pozorem diabetycy nie powinni samodzielnie usuwać modzeli. Jeśli modzele są twarde, bolesne i utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto skonsultować się ze specjalistą podologiem.

Profesjonalne zabiegi usuwania modzeli są przeprowadzane przez specjalistów w gabinecie podologicznym i już po pierwszej wizycie w gabinecie zostają one usunięte, dzięki czemu stopy czują się bardzo komfortowo. Warto również pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry stóp, dzięki czemu jest ona miękka i elastyczna.

Usunięcie modzeli zawsze jest poprzedzone konsultacją podologiczną ze specjalistą, który oceni stan skóry i dobierze najlepszą opcję ich usunięcia, wprowadzi odpowiednią profilaktykę oraz dobierze odpowiednie preparaty pielęgnacyjne.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo