Na czym polega pedicure leczniczy?

Pedicure większości osób kojarzy się z malowaniem paznokci u stóp. W przypadku pedicure leczniczego wygląda to nieco inaczej. Jest to podstawowy zabieg podologiczny, podczas którego wykonuje się różne zabiegi pielęgnacyjne. Pedicure leczniczy wykonywany jest przez podologa w celu poprawy kondycji oraz wyglądu stóp. W przypadku osób chorujących na choroby przewlekłe pedicure leczniczy stanowi swego rodzaju profilaktykę.

W jaki sposób wykonywany jest pedicure leczniczy?

Zabieg pedicure’u leczniczego zaczyna się od wywiadu, dzięki któremu podolog zyskuje wiedzę o wszelkich chorobach. Kolejnym krokiem jest dokonanie oceny stanu stóp oraz omówienie przyczyny dolegliwości w obrębie stóp. Podolog może wykonać zdjęcia, które zostaną umieszczone w karcie. Po wywiadzie stopy zostają zdezynfekowane specjalistycznym preparatem.

Następnie przechodzi do skrócenia oraz opracowania płytki paznokci, a także usunięcia zrogowaceń i modzeli z powierzchni stóp. W gabinetach podologicznych raczej nie stosuje się kąpieli stóp, ponieważ może prowadzić to do zbytniego rozmiękczenia skóry, a w konsekwencji nadmiernego usunięcia hiperkeratoz. Do zmiękczania miejsc opracowywanych za pomocą skalpelem stosowane są preparaty z mocznikiem. Po zakończeniu zabiegu podolog doradza klientowi odpowiednie środki pielęgnacyjne oraz daje mu instrukcje dotyczące prawidłowej pielęgnacji.

Pedicure kosmetyczny różni się od pedicure’u leczniczego przede wszystkim zakresem działań. Pedicure leczniczy obejmuje znacznie szerszy zakres i ma za zadanie poprawić komfort życia. Dzięki niemu osoby zmagające się z chorobami stóp mogą otrzymać wsparcie w zakresie leczenia i pielęgnacji miejsc zaatakowanych przez chorobę. W wielu przypadkach pedicure przyspiesza proces leczenia i poprawia komfort życia.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo