Na czym polega podstawowy zabieg podologiczny?

Stopy są codziennie narażone na szereg negatywnych czynników, do których należą m.in.: nieprawidłowe obuwie, noszenie skarpetek ze sztucznych materiałów, nieodpowiednia pielęgnacja. Aby zachować stopy w zdrowiu i dobrej kondycji warto udać się do podologa, który na pierwszej wizycie starannie przeprowadzi wywiad podologiczny, omówi stan naszych stóp i przedstawi plan terapii. Podstawowy zabieg podologiczny różni się od zabiegu pedicure przeprowadzonego w gabinecie kosmetycznym tym, że ma na celu poprawę stanu zdrowia stóp poprzez odpowiednio wykonaną terapię i dostosowanie preparatów do pielęgnacji domowej.

Jak przebiega wizyta?

W skład podstawowego zabiegu podologicznego wchodzi prawidłowe skrócenie i opiłowanie paznokci, oczyszczenie wałów okołopaznokciowych i usunięcie wszystkich zrogowaceń (hiperkeratoz) z podeszew stóp, co zwiększa poczucie komfortu i eliminuje dolegliwości bólowe. Wizyta kończy się nałożeniem odpowiedniego preparatu, który przedłuża trwałość uzyskanych efektów oraz nawilża i odżywia stopy. Należy również podkreślić, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, dzięki najnowocześniejszym urządzeniom, w jakie wyposażone są profesjonalne gabinety podologiczne.

W gabinecie podologicznym dużą uwagę zwraca się na zachowanie higieny i sterylności zabiegu. Narzędzia używane do zabiegu są jednorazowe lub każdorazowo sterylizowane w autkolawie. Te wszystkie działania mają na celu ochronę zdrowia zarówno pacjenta (klienta) jak i podologa. Warto pamiętać, że aby mieć piękne i zdrowe stopy należy dbać o nie systematycznie. Najlepiej wpisać do kalendarza regularnych badań wizytę kontrolną u podologa. Zyskamy wtedy gwarancję, że stopy będą wyglądać zdrowo oraz pięknie przez cały rok, a ich dobra kondycja zdecydowanie poprawi nasz komfort oraz wpłynie na dobre samopoczucie.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo