Zabiegi pielęgnacyjne stóp. Przegląd rozwiązań

Dbamy o cerę, dłonie, a zapominamy o stopach. Ewentualnie przypominamy sobie o nich, gdy przychodzi lato i odkrywamy nogi. Sam pedicure nie wystarczy, jeśli stopy są zaniedbane, warto odwiedzić Gabinet Podologiczny Katarzyna Miaz. Nie lekceważmy ich, bo ciężko pracują każdego dnia. Codziennie dźwigają cały ciężar ciała. Dlatego musimy je szczególnie pielęgnować i troszczyć się o nie, przede wszystkim dla własnego zdrowia. Jeśli nawet pamiętamy o codziennym myciu stóp, to masaż lekceważymy. To ogromny błąd, ponieważ po nim, poczujemy się dużo lepiej. Chodzi o masowanie receptorów na stopach. Każdy z nich odpowiada za inny narząd. Kiedyś ludzie chodzili na boso, więc receptory masowane były automatycznie i nikt się nad tym nawet nie zastanawiał. Stopy nie były narażone na uciski i niewygodę. Dziś żyjemy w lepszych czasach. Mamy dostęp do wszystkiego. Można powiedzieć, że niczego nam nie brakuje, a jednak chorujemy, jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Staliśmy się też wygodni, i wieczorem skupiamy się tylko na odpoczynku. Jeśli odpoczywamy, ułóżmy nogi, wyżej od tułowia, żeby poprawić krążenie krwi.

Czego nie lubią stopy?

O stopach musimy zawsze myśleć. Nie tylko ważny jest zewnętrzny wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Stopy nie lubią nadwagi, nieodpowiednich butów, obcisłych pończoch i skarpet, szczególnie sztucznych. Zwracajmy uwagę na obuwie, ponieważ może ono doprowadzić do potliwości stóp. Buty z tworzywa sztucznego nie pozwalają stopom oddychać, co może doprowadzić do poważnych schorzeń. W takim obuwiu stopy wręcz parują. Po dłuższym czasie możemy doprowadzić do nadpotliwości, co będzie wstydliwą dolegliwością. Na tym nie koniec, ponieważ wywołamy choroby skórne, trudne do wyleczenia. Przykładowo, hiperhydroza jest to wytwarzanie większej ilości potu, niż to konieczne do termoregulacji. Dolegliwość prowadzi nawet do grzybicy. Przyczyną nadpotliwości jest cukrzyca, nadczynność tarczycy, otyłość, choroby neurologiczne, oraz zmiany hormonalne, dojrzewanie i stres, zaliczany do czynników towarzyszącym tym objawom. Ponadto wzmożoną aktywność gruczołów potowych powodują niewłaściwe odżywianie (nadmierne spożywanie soli, pikantne dodatki) oraz stosowanie używek (alkohol, narkotyki, palenie papierosów). Jeśli pojawi się tego typu schorzenie, musimy się udać do podologa, który zajmuje się usuwaniem zmian powstałych w wyniku nadpotliwości. Katarzyna Miaz w Gabinecie Podologicznym przeprowadza zabieg, polegający na prawidłowym usunięciu nadmiernie rogowaciejącego naskórka przy użyciu skalpela oraz wygładzenia skóry stopy. Podolog stosuje kąpiel z użyciem soli z rozmarynem lub zielem chyzopu, która zapobiega poceniu się skóry, zaczerwienieniom oraz grzybicy. Na zakończenie zabiegu stosuje lotion/piankę do dezynfekcji stopy, który chroni przed bakteriami i grzybicą.

Jakie zabiegi wykonywane są w gabinecie podologicznym?

Gabinet Podologiczny Katarzyna Miaz zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń stóp. Oferuje zabiegi podologiczne, profesjonalne i bezpieczne, a przy tym konieczne dla naszych stóp. Obszary działalności gabinetu to: brodawki wirusowe stóp, usuwanie odcisków,  pedicure podologiczny, rekonstrukcja płytki paznokcia, stopa cukrzycowa, krwiaki podpaznokciowe, leczenie paznokcia wrośniętego, pękające pięty, nadpotliwość stóp i usuwanie modzeli. Z zabiegów podologicznych korzystają wszyscy, a szczególności osoby ograniczone ruchowo, dotknięte chorobami skóry, kości i stawów, wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców- ha luksami i palcami krogulczymi oraz z dolegliwościami na stopach. Podologa odwiedzają chorzy na cukrzycę i reumatyzm. Profesjonalne zabiegi terapeutyczne są bezpieczne i pozwalają na upiększenie stóp i zadbanie o ich doskonałą kondycję, co pozwala zapobiec powstawaniu wielu wymienionych wyżej chorób.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo