Jakie stężenie mocznika wybierać w kremach do stóp?

Jakie stężenie mocznika wybierać w kremach do stóp?

Problemy ze stopami ma co druga osoba dorosła. Mogą one dotyczyć różnych stref nadmiernej potliwości, problemów natury grzybiczej, wrastania paznokci czy też nadmiernego rogowacenia skóry. Dziś zajmiemy się sposobami leczenia skutków nadmiernego rogowacenia skóry z użyciem preparatów zawierających w składzie mocznik. Jakie stężenie mocznika wybrać w zależności od oczekiwanych efektów kuracji?

Jakie występują rodzaje stężenia mocznika?

W gabinetach podologicznych takich jak nasz preparaty z mocznikiem jeden z podstawowych kosmetyków stosowanych zarówno w trakcie różnego rodzaju terapii i zabiegów podologicznych, jak i kosmetyków do użytku domowego. Mocznik to naturalnie występujący metabolit białek i związków azotowych w organizmie i wchodzi w skład naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Dlatego zawarty w kosmetykach w wersji syntetycznej jest niezwykle dobrze tolerowany i nie wywołuje reakcji alergicznych.

W zależności od stężenia w kosmetykach będzie mieć odmienny wpływ na skórę stóp. W najniższym stężeniu tj. około 2-10% mocznik nawilża, zmiękcza skórę poprzez zwiększenie ilości wody w warstwie rogowej naskórka. W stężeniu 10-30% uelastycznia skórę, zwiększając przepuszczalność pozostałych substancji odżywczych; odpowiada za rozerwanie wiązań wodorowych keratyny. Natomiast stężenie mocznika 30-40% wykazuje silne działanie kerabolityczne, inaczej złuszczające, co w efekcie prowadzi do nieprawidłowości w procesie rogowacenia naskórka.

Jakie działanie ma mocznik w kosmetykach podologicznych?

Żeby nie doprowadzić do nadmiernego złuszczania naskórka, należy zwrócić uwagę na to, jaki efekt ma być uzyskany. Jeśli zależy pacjentom na nawilżeniu przesuszonej skóry stóp, wystarczy stosować preparaty pielęgnacyjne z około 10% zawartością mocznika, a gdy problem dotyczy dużych zrogowaceń i modzeli 25% stężenie. Stosowanie zbyty wysokich procentowych zawartości mocznika w preparatach sięgających ponad 30% i więcej może prowadzić do pojawienia się uczucia pieczenia oraz nadmiernego miejscowego podrażnienia naskórka.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo