Jak pozbyć się odcisków?

W gabinecie podologicznym odciski spotykane są bardzo często, a do ich powstawania przyczynia się m.in.: nadwaga, deformacje stóp, noszenie zbyt ciasnego i niedopasowanego obuwia, nieprawidłowości w biomechanice chodu, duża suchość skóry oraz brak jej elastyczności. Odciski najczęściej pojawiają się u osób aktywnych i starszych. Należy pamiętać, że dopóki będą występować czynniki sprzyjające ich powstawaniu to odciski będą nawracać.

Ból to nie wszystko

Odciski są efektem gromadzenia się zrogowaciałego naskórka w miejscu punktowego i długotrwałego ucisku lub tarcia naskórka. W początkowym etapie tworzenia się, odciski mogą nie dawać odczuć bólowych, jednakże im dłużej odcisk jest bagatelizowany tym bardziej narasta i może powodować dyskomfort. W bardzo zaawansowanym etapie, może doprowadzić do pojawienia się stanu zapalnego oraz wytworzenia treści ropnej.

Sposoby na walkę z odciskami

Aplikowanie preparatów dostępnych w drogeriach i aptekach na odciski może pogorszyć ich stan i wydłużyć proces leczenia.

Doświadczony podolog po przeprowadzonym wywiadzie i określeniu przyczyny powstania odcisku przeprowadzi zabieg oraz wyedukuje klienta jak zapobiegać szybkim nawrotom. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W miejscu po usunięciu odcisku zakładane jest odciążenie oraz preparat wspomagający regenerację skóry. Aby w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się kłopotliwego problemu należy jak najszybciej umówić się na wizytę do podologa.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo