Relacja ze szkolenia Unguisan Classic

Nasz Zespół stale się dokształca. Tym razem wspominamy bardzo owocne szkolenie z czerwca 2019r., które odbyło się w Centrum Zdrowia „Łódzkie Centrum Zdrowiej Stopy” w Andrespolu, pod okiem niezwykle doświadczonego specjalisty Pani Małgorzaty Wojnicz-Sianożęckiej.

Szkolenie rozpoczęło się od części wprowadzającej, gdzie Nasi podolodzy zapoznali się z historią powstania rekonstrukcji paznokci Metodą Greppmayra – tutaj ciekawostka, receptura preparatów została opatentowana i niezmieniona od 1953 roku! Zgłębili informacje dotyczące preparatów i narzędzi używanych przy wykonywaniu protezy płytki paznokciowej oraz wskazań i przeciwwskazań do tej procedury.

Wskazania:

  • Aspekt estetyczny wizualny – korekcja wyglądu m.in.:

– prawidłowej płytki, (np. gdy rosną niesymetryczne),

– zdeformowanej płytki paznokciowej (np. po urazie – zaraz po wygojeniu),

– przy ubytku fragmentu płytki paznokcia,

– przy niemal całkowitym braku paznokcia,

– paznokcia, który przyrasta jedynie na grubość, a wzrost na długość jest wstrzymany

  • Ból – przy odsłoniętym opuszku palca, którego nie chroni naturalna płytka paznokcia.

 

Przeciwwskazania:

  • Skaleczenia i rany w obrębie nakładanej rekonstrukcji,
  • Grzybica paznokci,
  • Infekcje bakteryjne w obrębie paznokci,
  • Stany zapalne wałów okołopaznokciowych.

 

Po przygotowaniu teoretycznym Nasze Panie Podolog przystąpiły do praktyki. Rekonstrukcję paznokci można wykonywać na dwa sposoby: metodą sztucznej protezy paznokcia z dodatkową płytką, której nie zastąpią klasyczne żele i akryle, oraz metodą odlewania – uzupełniająca wszelkie częściowe ubytki i uszkodzenia paznokcia.

uszkodzone paznokcie

Każda osoba z załogi szkoleniowej zaczęła od zdezynfekowania i oczyszczenia paznokcia przygotowanego do rekonstrukcji, następnie przygotowała masę do rekonstrukcji (Unguisan Classic Puder i Unguisan Classic Liquid w odpowiednich proporcjach) i przystąpiła do formowania protezy paznokcia. Rekonstrukcja nie wymaga oddziaływania dodatkowego np. światła utwardzającego – zastyga sama, przy tym może pojawić się odczuwalne lekkie ciepło.

Po wykonanej rekonstrukcji paznokcia zwracamy szczególną uwagę na domową higienę „nowego” paznokcia, czyli jego bardzo dokładne osuszanie, wtedy klient może się cieszyć rekonstrukcją jeszcze dłużej. Czas utrzymania się rekonstrukcji zależy od wielu czynników np. od obuwia w jakim chodzimy, tego jak dużo chodzimy czy też jak często bierzemy długie kąpiele. Najczęściej zaleca się ją ściągnąć po około 2 miesiącach.

Płytka paznokciowa przed oczyszczeniem

Płytka paznokciowa przed oczyszczeniem

Płytka paznokciowa po wykonaniu rekonstrukcji.

Płytka paznokciowa po wykonaniu rekonstrukcji.

Pełne świeżej wiedzy i praktyki wróciłyśmy do Naszego Gabinetu, aby przywrócić Naszym Klientom piękne paznokcie na lato! J

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo