specjalistyczna pielęgnacja stóp

Nadpotliwiość stóp

Problem nadpotliwości dotyka różne grupy osób. Na tą dolegliwość skarżyć mogą się zarówno osoby młode jak i w podeszłym wieku, otyłe oraz sportowcy, kobiety i mężczyźni.

Ogólna nadpotliwość może być konsekwencją takich chorób jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, otyłość oraz choroby neurologiczne. Również zmiany hormonalne, dojrzewanie oraz w dużej mierze stres, zaliczany jest do czynników towarzyszącym tym objawom. Ponadto wzmożoną aktywność gruczołów potowych powodują niewłaściwe odżywianie (nadmierne spożywanie soli, pikantne dodatki) oraz stosowanie używek (alkohol, narkotyki, palenie papierosów). Także noszenie obuwia i skarpetek wykonanych z syntetycznego materiału mogą wpływać na obfite wydzielanie potu.

Warto podkreślić, że świeży pot jest bezwonny,  utrzymuje miękkość i elastyczność skóry oraz kontroluje temperaturę stóp. Dopiero działanie bakterii które rozkładają pot, nadaje mu wyróżniający, często przykry zapach.

Jak zapobiegać nadpotliwości stóp?
  • codziennie myć stopy w chłodnej wodzie, ponieważ ciepła woda zachęca gruczoły potowe do wzmożonej pracy; a przy wysiłku fizycznym nawet kilka razy dziennie
  • starannie osuszać stopy po kąpieli, zwłaszcza przestrzenie międzypalcowe
  • nosić wygodne i wykonane z naturalnych materiałów buty oraz skarpetki
  • używaj świeżych i czystych ręczników
  • możesz zastosować kąpiel stóp z dodatkiem płynu na bazie ziół np. soli z rozmarynem lub zielem chyzopu, która zapobiega poceniu się skóry, zaczerwienieniom oraz grzybicy
  • skuteczne jest stosowanie wielodniowego antyperspirantu na bazie srebra koloidalnego np. SyneoMann
Zabieg w gabinecie:

Prawidłowe usunięcie nadmiernie rogowaciejącego naskórka przy użyciu skalpela oraz wygładzenia skóry stopy. Wykonanie kąpieli z użyciem soli z rozmarynem lub zielem chyzopu, która zapobiega poceniu się skóry, zaczerwienieniom oraz grzybicy. Na zakończenie zabiegu zastosowanie lotionu/pianki do dezynfekcji stopy, który chroni przed bakteriami i grzybicą.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo