specjalistyczna pielęgnacja stóp

Krwiaki podpaznokciowe

Paznokcie są narażone na wielokrotnie powtarzające się urazy i mikrouszkodzenia. W konsekwencji tarcia, uderzenia lub ucisku dochodzi do wylewu krwi, spowodowanego uszkodzeniem drobnych naczyń krwionośnych znajdujących się pod płytką paznokcia. Wynaczynienia powodują zmianę zabarwienia płytki na czerwony, następnie sinoczarny kolor. Mogą powodować zmianę kształtu, pofałdowanie lub pojawienie się poziomych bruzd na płytce paznokciowej. Duże krwiaki podpaznokciowe często dają dolegliwości bólowe i są przyczyną onycholizy czyli oddzielenia się płytki od łożyska. Następstwem takiego stanu jest „zejście paznokcia”. W przypadku mniejszych krwiaków (hematomów), paznokieć uszkodzony przerasta zdrową płytką.

Jak zapobiegać powstawaniu krwiaków?
  • noś odpowiednio dobrane obuwie
  • podczas uprawiania sportu używaj wyłącznie odpowiednio dobranych do tego celu butów
  • podczas pracy fizycznej używaj butów ochronnych
Zabieg w gabinecie:

Postępowanie z krwiakami podpaznokciowymi zależy od ich wielkości. Małe wchłaniają się samoistnie i nie wymagają interwencji podologicznej. Duże krwiaki należy usunąć spod płytki paznokciowej. Polega to na  nawierceniu płytki specjalnym frezem i usunięciu krwi spod paznokcia.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo