Rekonstrukcja płytki paznokcia to zabieg przeprowadzany w nowoczesnych gabinetach podologicznych. Medycyna estetyczna stale się rozwija, a wraz z nią zakres możliwości specjalistów. Rekonstrukcja pozwala przywrócić prawidłowy wzrost płytki paznokcia i uniknąć powstawania nieestetycznych, długotrwałych lub nawet nieodwracalnych jej ubytków.
Kiedy wykonuje się rekonstrukcję płytki paznokcia?
Zabieg ten przeprowadzamy u osób, których paznokcie uległy zniekształceniu lub odkleiły się od łożyska. Problem ten zazwyczaj występuje w wyniku przebytych chorób takich jak grzybica i łuszczyca oraz na skutek silnego stłuczenia palca. Do przyczyn powstawania ubytków płytki paznokcia, oprócz schorzeń i urazów mechanicznych, zaliczamy również chirurgiczne leczenie paznokcia wrośniętego. Podczas tego ostatniego nierzadko dochodzi do naruszenia struktury macierzy i łożyska płytki paznokciowej, a w rezultacie do zakłócenia lub zahamowania jej prawidłowego wzrostu. Do uszkodzenia płytki paznokcia może doprowadzić także nieodpowiednio przeprowadzony zabieg pedicure.
W każdym z tych przypadków rekonstrukcja płytki paznokcia pozwala zapobiec powstawaniu ubytków. Co ważne – w przypadku paznokci nierównych lub łamliwych zabieg można przeprowadzić od razu, a na płytkach uszkodzonych w sposób mechaniczny zaraz po ustąpieniu obrzęku. Inaczej jest w przypadku płytki uszkodzonej w wyniku zakażenia grzybiczego. Tutaj rekonstrukcję poprzedza odpowiednie leczenie, a następnie oczyszczenie paznokcia.
Jak wygląda zabieg rekonstrukcji płytki paznokcia?
W naszym gabinecie podologicznym rekonstrukcję płytki paznokcia przeprowadzamy przy użyciu metody Greppmayra i wykorzystaniu produktów UNGUISAN Classic. Oferowane przez nas zabiegi obejmują dwa sposoby rekonstrukcji. Pierwszy polega na zastosowaniu protezy paznokcia, a drugi na odlaniu brakujących fragmentów płytki. Można powiedzieć, że proteza przygotowuje i zapewnia płytce paznokciowej warunki do odrastania. Takie rozwiązanie sprawdza się w sytuacjach, w których paznokieć nie ma możliwości odrastać na całą długość. Odlewanie z kolei pozwala na naprawę częściowych uszkodzeń płytki.
Stosowana przez nas metoda Greppmayra przywraca zarówno funkcje praktyczne paznokcia, jak i jego estetyczny wygląd. Zrekonstruowana płytka długo się utrzymuje i do złudzenia przypomina naturalną.