specjalistyczna pielęgnacja stóp

Rekonstrukcja płytki paznokcia

Zabiegi podologiczne polegające na rekonstrukcji paznokcia, to wąska i stosunkowo nowa dziedzina medycyny estetycznej. Paznokcie mogą ulec zniekształceniu lub odklejeniu od łożyska na skutek schorzeń takich jak grzybica i łuszczyca, a także z powodu urazów mechanicznych, które są spowodowane najczęściej mocnym uderzeniem w palec. Wówczas wraz z usunięciem krwiaka podpaznokciowego schodzi cały lub część paznokcia. Wiele ubytków po których wymagana jest rekonstrukcja płytki paznokcia spotyka się również po chirurgicznym leczeniu paznokcia wrośniętego. W tym przypadku często uszkodzona jest macierz i łożysko co skutkuje brakiem prawidłowego wzrostu lub zahamowaniem odrostu naturalnej płytki. Następstwem, czasem długotrwałym, a nierzadko nieodwracalnym, jest nieestetyczny ubytek płytki paznokciowej.

Paznokcie zniszczone mechanicznie (ciężkim uderzeniem, upadkiem masywnego przedmiotu na stopę, źle wykonanym pedicure itp.) lub łamliwe i nierówne można poddać rekonstrukcji praktycznie od razu po ustąpieniu obrzęku. W przypadku stwierdzenia zakażeń grzybiczych konieczne jest uprzednie wyleczenie i oczyszczenie paznokcia.

Rekonstrukcja płytki paznokcia – zabieg w gabinecie:

W gabinecie podologicznym rekonstrukcja płytki paznokcia jest wykonywana metodą Greppmayra, przy użyciu dwóch produktów UNGUISAN Classic. Metoda ta pozwala przywrócić wygląd oraz funkcjonalność nie tylko płytki paznokciowej, ale również całego narządu. Oferuje dwa zupełnie inne sposoby rekonstrukcji:

1. Metoda sztucznej protezy paznokcia: proteza toruje miejsce dla odrastającego paznokcia, który może odrosnąć na całą długość. Jest to wyjątkowe i nie może być osiągnięte przy pomocy innych materiałów takich jak żel czy akryl.

2. Metoda odlewania: jest wykorzystywana do częściowych uszkodzeń i napraw.

Wykonana rekonstrukcja jest długotrwała a sztuczny paznokieć utrzymuje się średnio do 2 miesiący. Wygląd zrekonstruowanego paznokcia jest bardzo realistyczny (nawet bez lakieru do paznokci).

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisów "MOMENT" oraz "VERSUM"!

moment logo

moment logo