specjalistyczna pielęgnacja stóp

Rekonstrukcja płytki paznokcia

Zabiegi rekonstrukcji płytki paznokcia to coraz prężniej rozwijająca się dziedzina medycyny estetycznej. Zdarza się, że zniekształcenie bądź oderwanie paznokcia powstaje w przypadku występowania grzybicy, łuszczycy i innych chorób, bądź jest to skutek urazu mechanicznego, przez co schodzi cały paznokieć lub jego część. Odkryta, wrażliwa część łożyska po zejściu paznokcia często jest nadwrażliwa. Efekt wizualny jest mało estetyczny zwłaszcza w okresie letnim, gdy Panie zakładają obuwie odkryte. W takiej sytuacji warto podjąć szybkie kroki w celu rekonstrukcji płytki paznokcia. Zapraszamy do naszego gabinetu w celu wykonania zabiegu.

Ubytek płytki paznokciowej

Następstwem urazów mechanicznych i schorzeń stóp jest często nieestetyczny ubytek płytki paznokciowej. Zdarza się to w przypadku uderzenia o twardy przedmiot bądź jego upadku na stopę. Ubytki występują też po źle wykonanym zabiegu kosmetycznym. Często jest to skutek słabych, łamliwych paznokci. Po ustąpieniu obrzęku można przystąpić do rekonstrukcji paznokcia, a w przypadku infekcji robi się to po dokładnym oczyszczeniu i przeleczeniu. Wiele ubytków, po których wymagana jest rekonstrukcja płytki paznokcia, spotyka się również po chirurgicznym leczeniu paznokcia wrośniętego. W tym przypadku często uszkodzona jest macierz i łożysko, co skutkuje brakiem prawidłowego wzrostu lub zahamowaniem odrostu naturalnej płytki.

Rekonstrukcja płytki paznokcia metodą Greppmayra

W naszym gabinecie podologicznym wykonujemy rekonstrukcję płytki paznokcia metodą Greppmayra, przy użyciu produktów marki UNGUISAN Classic. Metoda ta pozwala przywrócić wygląd oraz funkcjonalność nie tylko płytki paznokciowej, ale też całego palca. Zabieg polega na wykonaniu plastycznej masy, która po zastygnięciu ma kolor naturalnego paznokcia. Gotową protezę można umieścić w ten sposób, by torowała miejsce dla nowego, rosnącego paznokcia bądź wykorzystać ją do uzupełnienia ubytków. Nowy paznokieć utrzymuje się nawet przez 2 miesiące po zabiegu, a jego wygląd jest estetyczny i realistyczny. Nie ogranicza on w żaden sposób codziennego funkcjonowania. Ze względów higienicznych należy wymieniać rekonstrukcję co 1 miesiąc.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo