specjalistyczna pielęgnacja stóp

Odcisk

Skóra podeszw stóp narażona jest na duże uciski i tarcia. W miejscach największych nacisków powstają odciski zwane też nagniotkami, które stanowią naturalny opatrunek skóry osłaniając miejsca poddawane zbyt intensywnym naciskom i obciążeniom.

Najpospolitszymi miejscami pojawiania się odcisków są górne powierzchnie palców u stóp, końce palców i przestrzenie między palcami. Nagniotki są zazwyczaj małe i okrągłe. Dla osób starszych mogą być strasznie uciążliwe i powodować utrudnienia w chodzeniu. Najczęściej spowodowane są zbyt ciasnym obuwiem ocierającym zrogowaciałe zmiany skórne, a także przez deformacje palców lub słabe ukrwienie stóp.

Jak zapobiegać powstawaniu odcisków?
  • unikać ciasnych skarpet i butów
  • noszenie odpowiednich wkładek lub ortez sprzyjających prawidłowemu ustawieniu stopy
Zabieg w gabinecie:

Zabieg polega na rozpoznaniu rodzaju odcisku i jego usunięciu przy pomocy dłutka podologicznego. Następnie miejsce po usunięciu odcisku zostaje wygładzone przy użyciu odpowiednich kapturków. Na wgłębienia powstałe po  odcisku aplikowany jest krem odbudowujący tkankę. Na zakończenie zabiegu zakładane jest odciążenie uciskanych miejsc. Po zabiegu można normalnie funkcjonować, nie ma żadnych dolegliwości bólowych ani dyskomfortu.

Wiele odcisków wymaga terapii czyli kilkukrotnych wizyt w gabinecie, zastosowanie specjalnych środków złuszczających i opatrunków.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisów "MOMENT" oraz "VERSUM"!

moment logo

moment logo