specjalistyczna pielęgnacja stóp

Odcisk

Usuwanie odcisków

Wykonujemy usuwanie odcisków przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Warto zdecydować się na ten zabieg nawet w przypadku gdy odciski nie sprawiają dużego dyskomfortu w czasie chodzenia, ponieważ z czasem mogą zacząć powodować ból i może rozwinąć się stan zapalny. Samodzielnie leczenie poprzez przyklejanie plastrów na odciski często pogłębia problem, gdyż substancje zawarte w nich mogą podrażnić dodatkowo odcisk. Istotne jest postawienie prawidłowej diagnozy, gdyż zdarza się również, że odcisk to tak naprawdę brodawka wirusowa. Zapraszamy na konsultację wszystkie osoby, które borykają się z problemami stóp.

Odciski na stopach

Skóra podeszew stóp narażona jest na duże uciski i tarcia. W miejscach największych nacisków powstają odciski zwane też nagniotkami, które stanowią naturalny opatrunek skóry, osłaniając miejsca poddawane zbyt intensywnym naciskom i obciążeniom.

Najczęściej miejscami pojawiania się odcisków są górne powierzchnie palców u stóp, końce palców i przestrzenie między palcami. Są one zazwyczaj małe i okrągłe. Dla osób starszych mogą być niezmiernie uciążliwe i powodować utrudnienia w chodzeniu. Najczęściej spowodowane są zbyt ciasnym obuwiem, ocierającym zrogowaciałe zmiany skórne, a także deformacjami palców lub słabym ukrwieniem stóp. Przez noszenie za małego obuwia mogą pojawić się również inne dolegliwości towarzyszące odciskom, takie jak wrastające paznokcie. W przypadku wystąpienia tego typu dolegliwości zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego gabinetu.

Zapobieganie powstawaniu odcisków

Jak wygląda zapobieganie powstawaniu odcisków? Istnieje kilka czynności, które warto wykonywać, szczególnie w przypadku nawracającego problemu odcisków. Osobom, które borykają się z tą dolegliwością, polecamy:

  • unikać ciasnych skarpet i butów
  • nosić różne obuwie, by dać odpocząć miejscom narażonym na ucisk
  • nosić odpowie wkładki lub ortezy sprzyjające prawidłowemu ustawieniu stopy

 

Zabieg w gabinecie

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na pozbycie się odcisków skórnych jest usunięcie ich w gabinecie podologicznym. Zabieg polega na rozpoznaniu rodzaju odcisku i jego usunięciu przy pomocy dłutka podologicznego. Następnie miejsce po usunięciu odcisku zostaje wygładzone przy użyciu odpowiednich kapturków. Na wgłębienia powstałe po odcisku aplikowany jest krem odbudowujący tkankę, a na zakończenie zakładane jest odciążenie uciskanych miejsc. Po zabiegu można normalnie funkcjonować, nie ma żadnych dolegliwości bólowych ani dyskomfortu. Wiele odcisków wymaga terapii, czyli kilkukrotnych wizyt w gabinecie, zastosowanie specjalnych środków złuszczających i opatrunków. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo