specjalistyczna pielęgnacja stóp

Pediciure podologiczny

Pedicure podologiczny to przede wszystkim kompleksowa, specjalistyczna, bezbolesna i zbawienna dla kondycji stóp usługa, która widocznie przekłada się na zdrowie i komfort życia pacjenta.

Podczas pierwszej wizyty jest zakładana pacjentowi karta oraz zostaje przeprowadzony dokładny wywiad w celu poznania stanu zdrowia klienta. Pozyskane informacje z wywiadu są odnotowane w karcie oraz uzupełniane są o dokumentację fotograficzną. Procedura ta jest niezbędna, gdyż pomaga określić przyczynę problemu. Po dokładnym obejrzeniu stóp podolog stawia diagnozę oraz przedstawia program terapii. Jeśli uzna, że niezbędna jest konsultacja  z lekarzem, kieruje klienta do odpowiedniego specjalisty.

Właściwy pedicure podologiczny rozpoczyna się od starannej dezynfekcji skóry stóp. Etap następny to prawidłowe skrócenie paznokci i dokładne oczyszczenie wału paznokciowego z często podrażniających lub stanowiących ognisko stanów zapalnych skórek.   Następnie zostaje usunięty zrogowaciały naskórek a także jeżeli występują: odciski, modzele używając specjalistycznych narzędzi typu skalpel, dłuto lub odpowiednio dobranych frezów, będących uzupełnieniem frezarki podologicznej. Do każdego zabiegu podologicznego używane są sterylne narzędzia (pakiety otwierane są przy pacjentach) a wszelkie przybory (takie jak pilniki, bloki, kapturki na frezy, skalpel, dłuto), których nie można sterylizować są jednorazowe co zapewnia klientowi bezpieczeństwo podczas wykonywania usługi.

PIELĘGNACJA STÓP  powinna być dla każdego z nas ważną czynnością życiową, ponieważ dzięki kończynom dolnym możemy chodzić, biegać, a poza tym są one czynnikiem statyki i dynamiki człowieka. Można więc powiedzieć, że troska o stopy to konieczność a nie luksus.

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisów "MOMENT" oraz "VERSUM"!

moment logo

moment logo