specjalistyczna pielęgnacja stóp

Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy to przede wszystkim kompleksowa, specjalistyczna, bezbolesna i zbawienna dla kondycji stóp usługa, która widocznie wpływa na zdrowie i komfort życia pacjenta. Ten specjalistyczny zabieg podologiczny polecany jest w szczególności osobom z problemami stóp takimi jak: wrastające paznokcie, modzele i odciski czy pękające pięty. Pedicure leczniczy jest coraz bardziej popularny ze względu na wzrost świadomości społeczeństwa na temat właściwej pielęgnacji stóp. Zainteresowanie pedicurem wynika również z niewłaściwej pielęgnacji opartej na nierzetelnych źródłach, braku czasu na starannie wykonane zabiegi na stopy, niedopasowanego obuwia, a także zniszczenia paznokci przez zbyt często wykonywane zabiegi upiększające. Pedicure leczniczy w naszym gabinecie wykonuje wykwalifikowany, doświadczony personel.

Pedicure leczniczy a kosmetyczny

W razie przeciwskazań do pedicure’u kosmetycznego, warto jest wykonać pedicure leczniczy, który pomoże w regeneracji stóp i zapewni atrakcyjny wygląd paznokci. Specjalistyczny pedicure w przeciwieństwie do tradycyjnego obejmuje usługi takie jak: usunięcie zmian skórnych (odciski, modzele), regeneracja pękających pięt, leczenie wrastających paznokci, oczyszczenie paznokci przerośniętych. Mogą go także wykonywać osoby, mające paznokcie z przebarwieniami bądź zniszczone. Pedicure leczniczy może być również zabiegiem wspierającym leczenie przypadłości stóp tj.    grzybica stóp i paznokci. Zapraszamy do kontaktu w celu konsultacji i rezerwacji terminu.

Pedicure specjalistyczny w gabinecie

Na pierwszej wizycie zakładana jest karta i zostaje przeprowadzony wywiad na temat dolegliwości pacjenta. Pozyskane informacje z wywiadu są odnotowywane w karcie oraz uzupełniane o fotografie miejsca dotkniętego schorzeniem. Istotne jest postawienie prawidłowej diagnozy, ponieważ to na jej podstawie wybierany jest sposób leczenia. Zdarza się, że potrzebna jest konsultacja z innym specjalistą, np. z dermatologiem.

Wykonanie pedicure’u specjalistycznego

Właściwy pedicure podologiczny rozpoczyna się od starannej dezynfekcji skóry stóp. Etap następny to prawidłowe skrócenie paznokci i dokładne oczyszczenie wału paznokciowego zalegającej masy rogowej, która niejednokrotnie prowadzi do powstania bardzo bolesnych odcisków.  Następnie zostaje usunięty zrogowaciały naskórek i w razie potrzeby proponowany jest zabieg usuwania odcisków lub modzeli przy użyciu specjalistycznych narzędzi takich jak skalpel i dłuto, które uzupełniają czynności wykonywane frezarką podologiczną. Do każdego zabiegu podologicznego używane są sterylne narzędzia (pakiety otwierane są przy pacjentach), a wszelkie przybory (takie jak kapturki, frezy, skalpel, dłuto), których nie można sterylizować, są jednorazowe, co zapewnia Klientowi bezpieczeństwo podczas wykonywania usługi.

PIELĘGNACJA STÓP  powinna być dla każdego z nas ważną czynnością życiową, ponieważ dzięki kończynom dolnym możemy chodzić, biegać, a poza tym są one czynnikiem statyki i dynamiki człowieka. Można więc powiedzieć, że troska o stopy to konieczność, a nie luksus.

 

Zarejestruj się już dzisiaj

Zapraszamy do rejestracji   telefonicznej pod numerem    733 489 489
podolog.gliwice@wp.pl
od poniedziałku do piątku    w godzinach 9.00-18.00
ul. Zygmunta Starego 13/9 (parter), 44-100 Gliwice

W przypadku kontaktu poza godzinami pracy gabinetu, sprawie prowadzonych terapii podologicznych prosimy o wysłanie wiadomości sms pod numer telefonu 532 963 156.

Wyznacz trasę

Start trasy:

Możliwa także rezerwacja wizyty za pośrednictwem serwisu "BOOKSY"!

booksy  logo